Search

Suurejoonelise andmise võitsid omad poisid TalTechist ning kindlustasid EMV põhihooaja teise koha.

PAF Eesti korvpalli meistrivõistluste hooaja viimases kodumängus alistas kodumeeskond TalTech/Optibet külalismeeskona Avis Utilitas Rapla 89:87 ning kindlustasid endale põhihooaja tabeli teise positsiooni.

Mängu alustasid külalised ülimalt agressiivselt ning suutsid esimese 5 minutiga saavutada 12-punktilise eduseisu 4:16. Vigastuse tõttu minutite piiranguga mängima pidanud Brandon Childress liitus mänguga esimese veerandi poole peal ning sealt hakkas ka TalTechi meeskonna tagasitulek ning poolajaks mindigi juba 3-punktilises eduseisus 43:40.

Uskuge mind, kui ma ütlen, et Brandon Childress kohe kindlasti ei olnud tolles mängus oma lõppsõna öelnud. Kokku vaid 26 minutit mänguaega saanud Brandon võttis omavigastusest tingitud limiteeritud mängiminuteid kui isiklikku solvangut ning paugutas Rapla meeste korvi 35 suurt poissi ja jagas oma kaaslastele ka 5 söötu. Childressi effektiivsusnäitajaks oli mängu lõpuks +46. Võib-öelda, et täitsa üle keskmise comeback statistika.

Brandon Childressi hiilgemängule vaatamata suutsid Rapla mehed hoida mängu ülimalt tasavägisena- veel 9 sekundit enne lõppu oli Raplal veel kasutada time-out, et välja joonistada võiduvise. Martin Paasoja pääses ka viimase sekundi viskele, kuid TalTechi pallurid suutsid viske piisavalt raskeks teha, et panna ta eksima.

Lisaks Childressile tõid TalTechile arvestatava arvu punkte veel ka Oliver Metsalu (14p, 9lp) ning Toomas Raadik (12p), Tanel Sokk (12p) Indrek Kajupank (11p). Rapla parimad olid Jaron Martin 27 ja Demajeo Willie Wiggins 21 punktiga.

TalTech on tabelis 22 võidu ja kümne kaotusega teine, Rapla on 13 võidu ja 18 kaotusega kuues. TalTechi jaoks algavad veerandfinaalid juba 26-ndal aprillil, vastane selgub veel viimaste põhihooaja mängudega.