top of page
Search

Rektori Karikas on ametlikult avatud ning esimene etapp on juba kohe meie ees!

Rektor Tiit Land kuulutas Tallinna Tehnikaülikooli 104. aastapäeva akadeemilisel aktusel välja taaselustatud Rektori Karika võistlussarja. Rektori Karikas on ajalooliselt olnud üks väga tähtis ning populaarne võistlussari, mis tõi omavahel kokku tehnikaülikooli tudengid, töötajad ja vilistlased, et pidada maha võimsaid lahinguid erinevatel spordialadel, samal ajal esindades oma teaduskondasid.


Sellise võistlussarja olemasolu aitas tublisti kaasa ülikoolisisesele ühtekuuluvustundele - tudengitel oli võimalus oma enda õppejõududega karikavõidu nimel koos vaeva näha, vilistlasted kohtasid oma vanu koolivendi/õdesid ja loomulikult said nad anda ka ühe sooja käepigistuse oma endistele professoritele, kes neile ülikooliaastatel suurepärase hariduse andsid.


Ja täpselt sama eesmärk on ka uuenenud Rektori Karika võistlussarjal – lõhkuda võimalikult palju barjääre meie ülikoolipere vahel. Võimalusi selleks on väga palju.


Loe Rektori Karika kohta täpsemalt SIIT


Rektori Karika esimene avalik etapp: TalTechi Teatejooks


Rektori Karika esimene avalik etapp, TalTechi Teatejooks, toimub juba sel neljapäeval, 22. septembril Sütiste ja Nõmme parkmetsa terviseradadel. Start antakse kell 18.00.


Kui Rektori Karikas sai tegelikult juba avalöögi 9-ndal septembril toimunud tudengiorganisatsioonide viievõistlusega, siis sel neljapäeval toimuvast TalTechi Teatejooksust on oodatud osa võtma kõik tudengid, vilistlased ja töötajad. Rektori Karika väliselt saavad võistlema ka kõik tehnikaülikooli perekonda mitte kuuluvad võistkonnad.


Teatejooksu reeglid Rektori Karika osavõtjatele:

  • Teatejooksust saab osa võtta 5-liikmelise tiimina;

  • Rektori Karika raames võistlevad tiimid saavad osaleda ainult segavõistkondade klassis (segavõistkonda peab kuuluma vähemalt üks naine);

  • 5-liikmelise tiimina tuleb igal ühel läbida 4,22 km pikkune ring, et kokku saada poolmaratoni distants;

  • Tiimi koosseis peab koosnema vaid ühest ja samast teaduskonnast pärit inimestega (tudengid, vilistlased, töötajad);

  • Kõik töötajad (k.a ülikooli juhtkond ja need töötajad, kes konkreetselt kuskile teaduskonda kuuluvad) saavad ülikoolis olla nö vaba-agendid. Ülikooli töötajad ehk vaba-agendid võivad igal Rektori Karika etapil endale ise teaduskonna valida või lasta end teiste ülikoolipere liikmete poolt värvata. Vaba-agentide süsteemi ei kuulu dekaanid ega pro-dekaanid.


Teatejooksu võistluskeskus asub TalTechi Spordiklubi (Männiliiva tänav 7, Tallinn) rannavolle väljakute kõrval. Rada kulgeb peamiselt metsateedel ning on tähistatud punase-valge siltidega, suunavate postidega ning rajal on mitmed mehitatud punktid. Finiš suletakse kell 20.30.


Osavõtjate registreerimine toimub internetis SIIN.


Registreerimiseks tuleb tiimi esindajal täita ÜKS registreerimisankeet, kus pannakse kirja kõik tiimis osalejad. Internetis registreerimine lõpeb kolmapäeval, 21. septembril kell 23:59. KOHAPEAL REGISTREERIDA EI OLE VÕIMALIK!


TalTech’i Teatejooksu osavõtutasu on 5 EUR inimene. Tudengitele tasuta tõendava dokumendi alusel.


Loe lähemalt Facebook-i üritusest SIIT!

45 views0 comments
bottom of page