Search

Poolfinaalseeria Pärnu ning TalTechi vahel on läbi. Finaali sõidab Pärnu.

Pärnu Võrkpalliklubi, kes pärast 0:2 kaotusseisu jäämist täiesti uue hingamise leidis, suutis ka viiendas ehk otsustavas mängus alistada meie oma TalTechi.

TalTechi jaoks kukkus küll hetkel jäine ämbritäis vett kaela. 2:0 eduseis kõigepealt käest ära anda ning siis tagatippu veel ka otsustav mäng kaotada oli veel eelmise nädala algul niivõrd uskumatu, et seda räägiti vaid teoreetilises võtmes.

Kui mängu algus oli tasavägine, siis tegelikult esimesed kaks geimi võitis Pärnu VK ülimalt kindlalt. Kui iga teine tiim oleks sellises seisus juba tegelikult loobunud, siis TalTech ei tahtnud, nad ei saanud uskuda, et selline olukord on käsil. Tundus, et ka laivis olnud pealtvaatajad ei tahtnud uskuda, et kohe-kohe ongi mäng läbi.

Kolmandas geimis suutsidki tehnikaülikooli pojad minna koheselt 6-punktiga juhtima. Pärnu sai küll mõnel korral 2-punkti kaugusele, kuid siiski see geim kuulus kindlalt TalTechile. 1-2 seis süstis küll neljanda geimi alguseks enesekindlust ning usku, kuid esimene reaalsus-check tuli olukorras, mil Pärnu oli läinud juhtima 7:14. Hakkas ka pealtvaatajate tuli kustuma ja poiste endi silmist oli näha tõde.

Aga siiski, poisid punnitasid edasi, tuli punaseid kaarte ja tuli segadust, aga uskumatul kombel leidis TalTech end 1-punktilisest kaotusseisust 18:19. Tundus, et mängu on ju küll ja veel, võrkpallijumalad olid tagasi meie poole tulnud, aga siis... siis tuligi krahh. Pärnu paugutas ülimalt kiirelt ennast matšpallini. Seisult 20:24 oli lõpuks reaalsus päriselt pärane jõudnud. Pärnu võttiski lõpuks oma ning liikus edasi finaali.

Ja sedasi ajaloo esimene finaalkoht TalTechi jaoks kaduski. See teeb haiget, see ajab iiveldama, aga selline ongi sport- koht Olympuse mäel kuulub vaid võitjatele, kaotajad on need, kelle pealt sinna astutakse.

Natukene statistikast:

Pärnu edukaim oli rünnakul 15 punktiga (+9) Markus Uuskari, 13 punkti (+12) lisas Bohdan Mazenoko ja 12 punkti (+4) Toms Švans. TalTechile tõi Matej Šmidl 16 (+2), Kevin Saar 12 (+2) ja Rasmus Meius 11 (+4) punkti.

Pärnu vastuvõtt oli 62%, rünnak 46%, blokiga saadi 8 ja serviga 4 punkti (eksiti 16 pallingul). TalTechi vastuvõtt oli 41%, rünnak 42%, blokiga saadi 7 ja serviga 6 punkti (17 viga).