top of page
Search

Nädala eelvaade: Enamus esindustiime koduväljakul võistlustules. Meeste võrgul võimalus ajalooks.

Updated: Mar 15, 2022

Eesti pallimängude spordiliigades on käes tibude lugemise aeg, mis tähendab eriti tihedat võistlusgraafikut meie kalli spordihoone jaoks. Käesoleva nädala jooksul on tulemas lausa VIIS kodumängu, seega teeme nendest kiire ülevaate.


Naiste korvpall: TalTech/Nordaid vs Klaipeda Neptunas (teisipäev 15. märts, 16:00)


Nädalat alustavad meie naiskorvpallurid, kes on võõrustamas Balti Liiga raames hirmkõva Klaipeda Neptunas võistkonda.


Naiskonna kapten Marie Anette Sepp RSU vastu lammutamas

TalTechi naiskond, mis enamjaolt koosneb keskkooliealistest tüdrukutest, on oma esimesel hooajal juba kõiki ootusi ületanud, võites detsembris Eesti karika ning on olnud Balti Liigas play-off konkurentsis kuni täiesti hooaja lõpuni. Balti Liiga hooaeg ongi tüdrukute jaoks kulmineerumas veel kahe kodumängu näol (Neptunas ning TLÜ). Tabelirea kolmandal kohal asuva Klaipeda Neptunase alistamise korral oleks meie tüdrukutel veel lootust jõuda edetabelis seitsmendale kohale.


Kuigi play-off koht on kahjuks juba läinud, siis kindlasti lähevad meie neiud mängu võitma, mis omakorda tähendab, et oodata on suurt võitlust ja mänguilu.


Meeste korvpall: TalTech/Optibet vs Tartu Ülikool/Maks&Moorits (kolmapäev 16.märts, 19:00)


Seoses Kalev/Cramo lahkumisega VTB liigast, otsustati Eesti liigas lisada kõikide võistkondade jaoks uus lisaring, mis tähendab, et taaskord oleme kodusaalis võõrustamas meie igipõlist vaenlast Tartu Ülikooli.Kolmesekunn Erik Keedus tegemas kaitsetööd Emmanuel Wembi vastu

Uue ringi lisandumisega on tekkinud olukord, kus TalTechi jaoks on iga mäng oluline, et kindlustada endale nii Eesti-Läti Ühisliiga kui ka Eesti meistrivõistluste play-offides koduväljakueelis. Lisaks sellele on Tartu Ülikool läbi aastate olnud meie jaoks ka põhimõtteline vastane, mis motiveerib meie mehi veel eriti palju. Samas on oodata Tartu poolelt samuti tugevat vastupanu, sest nende jaoks on iga mäng play-offidesse pääsu nimel elulise tähtsusega.

Eesti-Läti Ühisliiga hetkeseis

Meeste võrkpall: TalTech vs Pärnu VK (neljapäev 17.märts, 19:00)


TalTechi võrgumeeskond on ühe võidu kaugusel, et tagada ajaloos esmakordne pääs Eesti meistrivõistluste finaali.


TalTechi mehed Balti Liiga finaalis Uus-Meremaa traditsioonilist "Haka" tantsu tegemas.

Laupäeval 12. märtsil, suutis ülikoolimeeskond võõrsil alistada Pärnu VK ning asusid poolfinaalseeriat 2:0 juhtima (kokkuvõtet mängust saad vaadata SIIT). Kui sel neljapäeval, 17.märtsil, õnnestub meeskonnal taaskord võita, ongi võrgumehed end mänginud ajaloos esmakordselt Eesti meistrivõistluste finaali. Tegemist oleks lõppakordiks suurepärasele (ning juba praeguseks ajaloolisele) hooajale.


Naiste võrkpall: TalTech/Tradehouse vs Tartu BigBank/Discovery (reede 18.märts, 19:30)


TalTechi võrkpallinaiskond mängib sel reedel, 18.märtsil, oma selle hooaja viimase kodumängu. 7.-8. koha mängudes sõidab neile külla Tartu BB/Discovery naiskond.


Pärast eelmist kuldset hooaega on sel aastal tegeletud nö "rebuildinguga". Paljud noored on saanud väga palju ning hindamatut mänguaega, et tulevastel hooaegadel olla enesekindlamad ning osavamad. Naiskonna noorust ning kogenematust tõestab ka olukord, kus kaptenirolli on üle võtnud 21-aastane Ethel Uibo, kes esindusnaiskonnaga alles eelmine aasta täitis veel vaid vahetusmängija rolli.


Meeste korvpall: TalTech/Optibet vs Rakvere Tarvas (laupäev 19.märts, 17:00)


Tiheda graafikuga nädala lõpetavad TalTechi kossumehed, kes võtavad vastu tabeli eelviimase Rakvere Tarva. Kui seda mängu võiks pidada nö "kohustuslikuks võiduks", siis Rakvere Tarvas on kindlasti võistkond, keda ei tohiks kunagi alahinnata. Aga nagu eelnevalt mainutud, siis iga mäng on praegu TalTechi jaoks kulla hinnaga, mis tähendab, et jalgu sirgeks kindlasti selles vastasseisus ei lasta.
Sellega ongi lühiülevaade selle nädala kodumängudest tehtud, loodame teid kõiki näha saalis, et elada kaada meie tublidele esindusvõistkondadele.


Paneme võrgud põlema ning taome pallid maa alla. Näeme saalis!

258 views0 comments
bottom of page