top of page
Search

Jüngrid on suvepuhkuselt tagasi ja valmis muutma maailma (tehnikaülikooli)

Juuliuse Jüngrite pikk suvepuhkus on lõpuks läbi saanud ning tulevasel kooliaastal on meid ees ootamas tohutult palju tegevusi, mille kohta siit samast ka lühidalt lugeda saate.Rektori Karikas - legendaarne võistlussari uues kuues


Rektori Karikas on ajalooliselt olnud üks väga tähtis ning populaarne võistlussari, mis tõi omavahel kokku tehnikaülikooli tudengid, töötajad (juhtkond, õppejõud, tugitöötajad) ja vilistlased, et maha pidada võimsaid lahinguid erinevatel (pigem tõsistel) spordialadel, esindades oma teaduskondasid.


Sellise võistlussarja olemasolu aitas tublisti kaasa ülikoolisisesele ühtekuuluvustundele - tudengitel oli võimalus oma enda õppejõududega karikavõidu nimel koos vaeva näha, vilistlastel tekkis võimalus kohata oma vanu koolivendi/õdesid ja loomulikult anda üks soe käepigistus vanale professorile, kes talle ülikooliaastatel suurepärase hariduse andis.


Viimased Rektori Karikaga seotud üritused jäävad juba umbes kümnendi tagusesse aega (ja kui täiesti aus olla, olid nad juba tol hetkel hingitsemas) ning millegi sellise suurejoonelise, tervet ülikooliperet ühendava, sündmuse puudumine on juba ka tunda andnud.


Sellest saavad kindlasti paremini aru inimesed, kes on ülikooliga juba pikemalt seotud ning seda näitab ka Kantar Emori viimane uuring, mis tõi välja ühe väga kurva asjaolu. Nimelt on Tehnikaülikooli vaieldamatult kõige nõrgemaks osaks tema "soojus ja sõbralikkus".


Kallid lugejad, toome soojuse tagasi meie kallisse ülikooli ning võtame osa kõigest, mida Rektori Karikas meile pakub!


2021. aasta lõpus viisime läbi küsitluse, milles palusime tudengitel kirja panna "spordialasid", mis võiksid kuuluda uuenenud Rektori Karika võistlussarja. Tulemused on teada ja otsused on vastu võetud. Lubagem esitleda, 2022/2023 Rektori Karika võistluskava:


  • 9. september 2022 - Tallinna Tehnikaülikooli Üliõpilasorganisatsioonide Eesti Maailmameistrivõistlused Viievõistluses

  • 22. september 2022 - TalTechi Teatejooks

  • Oktoober 2022 - mälumäng, pimevõrkpall

  • November 2022 - pokker, BIG3 korvpall

  • Detsember 2022 - beerpong

  • Veebruar 2023 - noolevise (darts)

  • Märts 2023 - võrkpall, lauatennis

  • Aprill 2023 - male, orienteerumine

  • Mai 2023 - autolükkamine, mobiiliheide


Nagu näete, siis uuenenud Rektori Karikas on lisaks tõsisematele võistlusaladele ka "vähem tõsisemaid" ja seda ka kindlal põhjusel - olla ligipääsetavam suuremale inimhulgale. Kui kossus kolmest ei pane ega võrgus serve vastu võtta ei julge, siis 3-5 noolt lähed ju viskad küll (või pinksipalle õllest täidetud topsi).


Ei ole üldse spordifänn?- pole probleemi!


Lisaks erinevatele spordialadele on Rektori Karika raames võimalik teaduskonnale punkte teenida ka erinevaid ülikooli poolt korraldatud kultuuriüritusi külastades (tähtsamad esindusvõistkondade kodumängud, ülikoolipeod jne).


Nimekiri kultuuriüritustest, millega Rektori Karikavõistlustel punkte teenida on võimalik, ilmub juba üsna pea!Rektori Karika spordialade nimekiri ei ole ainus asi, mis uuendust on leidnud


See, mille nimel kõik teaduskonnad higi ja verd valama hakkavad, on samuti muutunud - vähe sellest, et parimad "sportlased" igalt etapilt endaga koju uhkeid auhindu viima hakkavad, kuulutab ülikool õppeaasta lõpuks välja ka parima teaduskonna ehk Rektori Karika võitja. Võidutsevale teaduskonnale kingitakse uhke rändkarikas, mida eksponeeritakse valgustatud klaasvitriinis kõigile külalistele ning tervele ülikooliperele. JA SEE EI OLE VEEL KÕIK: võidutsevale teaduskonnale antakse õigus viia ellu nende endi poolt valitud projekt, mille korraldamisel paneb õla alla meie enda kallis tehnikaülikool, nii nõu kui jõuga ja loomikult ka finantsiliselt.Jüngrite Mälumängud on samuti tagasi!


Juuliuse Jüngritel on hea meel teada anda, et alates oktoobrist 2022 läheb taaskord käima ka Jüngrite mälumängusari, eesotsas elava legendi, Jaan Allikuga. Mälumängud hakkavad toimuma iga kuu, 10 kuud järjest. Mälumängud on ülimalt meelelahutuslikud ja kõigile võimetekohased, seega otsige välja oma suurimate ajudega sõbrad ja kohtume oktoobris!


PS! Oktoobris toimuv Jüngrite mälumäng kuulub ka Rektori Karika võistlussarja!


Täpsem info mälumängude kohta ilmub üsna pea!


Eelmisel aastal võttis mälumängust osa ka rektoraadi võistkond, kes pidi tookord tunnistama professionaalsete tudeng-mälumängurite paremust, jäädes kolmandale kohale.


Ja uskuge meid, kallid lugejad, Jüngritel on veel palju uudiseid, mida teile kõigile edastada, aga ärme liiga palju infot korraga ühte kirja topi, vaid teeme seda siis, kui ajad selleks on paremad! Hoidke silmad ja kõrvad lahti, näeme varsti!

104 views0 comments
bottom of page