Search

Hiilgava mängu teinud Sokk keris vanuselt 15 aastat maha, kuid Cramo suutis siiski võita

PAF Eesti korvpalli Meistriliigas võõrustas kodumeeskond TalTech/Optibet valitsevat Eesti meistrit BC Kalev/Cramot. Mängule ülimalt suure favoriidina vastu astunud Kalev/Cramo tõestas enda tugevust kohe esimesel veerandil olles vahepeal ees isegi lausa 20-punktiga. Esimesele puhkepausile läksidki meeskonnad külaliste juhtimisel 11-27.

Mänguvankrit hakkasid kahekesi vedama võõrleegionär Brandon Reginault Childress ning vanameister Tanel Sokk, kes kui imekombel oli enda vanuselt vähemalt 15 aastat maha raidunud. Vastaseid ei lastud enam kaugemale väga minna ning poolajaks suudeti isegi mõned punktid vastaste eduseisust maha lõigata.

Teisel poolajal tuli vanameister Tanel Sokule meelde, et ka tema on omal ajal haige tegija olnud ning manaski ennast aastatesse 2005-2015. Sokk ladus ilmeksimatult kolmeseid, andes sellega meeskonnakaaslastele energiat veelgi juurde, et kaitses võidelda ja Sokule ka aeg-ajalt skoorimises abiks olla. Soku võimsa partiiga leidsimegi ennast olukorrast, kus viimase veerandi keskpaigaks olime asunud valitseva meistri, Kalev/Cramo, vastu juhtima minna. Viimased minutid käiski tabloo edasi-tagasi, kord üks ees, kord teine ning kohati meenutas mäng juba maadlust, kus mõlemad tiimid kogu keha ja hinge platsile olid jätmas.

Kuni viimaste sekunditeni oli veel TalTechi jaoks võit võimalik, kuid Kalevi mehed suutsid otsustavatel hetkedel olla kindlamad ning läksid koju ülimalt raske 78:84 võiduga.

Kalevi poolelt oli üleplatsimeheks Donovan Jackson 30 punki (lisaks 5 söötu), teda toetas 14-punktiga Marcis Vitols.

TalTechi poolelt jäigi suurimaks skoorimeheks 37-aastane Tanel Sokk (22p, 6rs). PAF eelmise kuu MVP Brandon Reginault Childressi kontole jäi täna 16 punkti.

Mängu statistikaga saad tutvuda SIIN ning mängu saad järele vaadata SIIN.

TalTechi kossumeeste järgmine kodumäng on toimumas juba tulevasel kolmapäeval (16.03) kell 19:00, kui neile sõidab külla Tartu Ülikool.