Search

Eesti-Läti Ühisliiga esimese veerandfinaalkohtumise võiduga sõidab koju tagasi BK Ogre.

TalTech/Optibet leidis end täna, mitmeaastase pausi järel, taaskord Eesti-Läti Ühisliiga veerandfinaalis. Vastaseks, jälle, BK Ogre. Kui põhihooaeg vihjas, et Ogrel sel aastal väga hästi võib-olla ei ole minemas, siis need Läti hirmud on end taaskord play-offideks õudsateks kollideks muutnud ning tõestasid seda ka tänases esimeses veerandfinaalmängus, surudes meie tehnikaülikooli mängumehed põlvili 89:77.

TalTech elab kolmestega ja TalTech sureb kolmestega.

Tänane mäng tõestas seda teist varianti. Kuigi mäng püsis punkt-punktis tervelt kolm veerandit, siis mängupildist oli näha selgelt seda, et Ogrele tulevad punktid lihtsamalt ning loogilisemalt. TalTech pidi iga punkti nimel pinguma kolmekordselt ning ohverdama pea igal rünnakul oma keha, sest kolmesed lihtsalt "ei kukkunud"- 8/33 ehk 24,2% oli lõpuks see protsent, millega TalTech pidi leppima kaare tagant. Kui kolmesed ei kukkunud, siis korvi alla Ogre mehed niisama lihtsalt ka ei lasknud, andsid keha ning mängisid vea piiril ehk kõike, et meie mängumeestel toss välja pumbata. Mängu lõppskoori järgi on ka aru saada, et see taktika töötas.

Tume vari kaotuse kohal

Kui kaotus iseenesest ei olegi kes teab, kui hull, sest teine mäng on alles ees (ning vajadusel kolmas mäng meil kodus), siis tegelik tume vari katab hetkel TalTechi viimase aegade vaieldamatult ühte parimat mängumeest, Brandon Childressi. Mängu lõpuni oli jäänud mõned loetud rünnakud, kui Childress langes põrandale ning sealt oma enda jõul enam ei tõusnud. Hoidis mees oma põlvest, millega ta oli just äsja pikka aega väljas olnud. Kui see ongi põlv, siis järgnevad play-off kohtumised muutusid TalTechi jaoks just kordades keerulisemaks.

Korduskohtumine toimub juba sel laupäeval Ogres.